SP: Njemačka pobijedila odlični Alžir i osigurao četvrtfinale protiv Francuske

Osmina finala: Njemačka - Alžir 2:1. Unatoč dobroj igri Alžir nije uspio stići do velikog iznenađenja. Elf će put u polufinale tražiti protiv Francuske 4. srpnja u Rio de Janeiru

Mesut Ozil postiže drugi gol/Getty Images

Osmina finala SP-a

NJEMAČKA – ALŽIR 2:1

Stadion José Pinheiro Borba. Gledatelja: 43.063. Sudac: Ricci (Brazil).

Strijelci: 1:0 Schurrle (92′), 2:0 Ozil (119′), 2:1 Djabou  (120′).

NJEMAČKA: Neuer, Lahm, Mertesacker, Boateng,  Höwedes, Mustafi (od 70′ Khedira), Schweinsteiger, Ozil, Kroos, Gotze (od 46′ Schurrle), Muller.

ALŽIR:  M’Bolhi, Halliche (od 97′ Bougherra), Belkalem, Mandi, Ghoulam, Mostefa, Feghouli, Lacen, Taider (od 78′ Brahimi), Soudani, Slimani.

Nogometši Njemačke pobijedili su Alžir 2:1 nakon neizvjesnih 120 minuta osiguravši plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Unatoč dobroj igri Alžir nije uspio stići do velikog iznenađenja. Elf će put u polufinale tražiti protiv Francuske 4. srpnja u Rio de Janeiru.

Igrala se 119. minuta, Ozil se sjurio prema golu, a vratar M’Bolhi je istrčao skratiti kut. Njemački veznjak odigrao je za Schurrle čiji je udarac s crte izbila alžirska obrana. Lopta je opet došla do Ozila koji ju je pospremio u mrežu – 2:0. Činilo se da je sve gotovo, ali Nijemci su zaspali. Tek što su krenuli s centra Feghouli je ubacio, a Djabou pogodio za – 1:2.  Ali više nije bilo vremena.

U utakmici u kojoj su obje reprezentacije imale svoju prilike, Elf je poveo u 92. minuti. Muller je probio lijevu stranu, a ubačaj je petom s(p)retno Schurrle pospremio u mrežu – 1:0. Alžir je pravu priliku za povratak propustio u 100. minuti kada je Mostefa iz izgledne prilike pucao pored gola.

Alžir je odlično parirao Njemačkoj, već u devetoj minuti Slimani je pobjegao u napadu na desnoj strani, ali je Neuer pravovremeno reagirao. Šest minuta kasnije Feghouli i Schweinsteiger nisu bili precizni.

Alžir je novu veliku priliku imao u 19. minuti, Ghoulam se sjajno riješio pratnje ušao u kazneni prostor, ali lopta je otišla preko vratnice. Devet minuta kasnije Neuer  je još jednom istrčao na vrijeme i spasio njemačku obranu  od neugodnosti. Afrikanci nisu imali ni sreće, u završnici prvog dijela pokušaj Mandija odbio se od Boatenga i prošao uz vratnicu.

Njemačka se probudila u završnici, vratar M’Bolhi sjajno je zaustavio pokušaje Kroosa i Gotzea unutar jedne akcije. Elf je novu priliku imao u 55. minuti, Lahm je sjajnim udarcem s dvadesetak metara okončao akciju, ali alžirski vratar fenomenalno je obranio.

U 71. minuti Neuer je još jednom pokazao spremnost isrčavši na vrijeme i otklonivši loptu ispred Slimanija. Nijemci su mogli utakmicu riješiti i u 90 minuta. Muller u 82. minuti iz neposredne blizine nije pogodio vrata, osam minuta kasnije pokušaj Schweinsteigera obranio je vratar Alžira.