SP Rukomet: Čile srušio favorizirane Austrijance, domaćin Njemačka uvjerljiva protiv Brazila

Čile do prvih bodova, domaćin siguran...

U prvim današnjim utakmicama u skupinama A i C svjetskog rukometnog prvenstva nije bilo neizvjesnosti, no jedno veliko iznenađenje se dogodilo! Iako su u skupini C u Herningu uz domaćina Dansku i Norvešku Austrijanci slovili za favorita za treće mjesto i prolazak u glavni krug, danas su ih iznenadili Čileanci. Već u prvom dijelu Južnoamerikanci su pokazali zube i gotovo cijelo poluvrijeme imali tri gola prednosti. Austrija je ipak na kraju sa četiri pogotka zaredom preuzela vodstvo i činilo se da su ugrabili put ka pobjedi. Drugi dio su golom otvorili Austrijanci, no Čile serijom od pet pogodaka u nizu odlazi na +3 i to vodstvo do kraja ne ispušta. Štoviše na kraju je bilo uvjerljivih 32:24 što bi se na kraju moglo pokazati važnim bodovima u borbi za prolazak dalje. Obje ekipe sada imaju po pobjedu i poraz. U drugoj utakmici ove skupine Norveška je bez većih problema svladala Saudijsku Arabiju 40:21 i tako upisala drugu pobjedu. Saudijcima je ovo bio drugi poraz.

U skupini A u Berlinu Rusija je bez većih problema slavila protiv Koreje 34:27 te sada ima tri boda. Ujedinjenim Koreancima ovo je bio drugi poraz. Domaća Njemačka ozbiljno je shvatila Brazil koji je u prvoj utakmici namučio Francuze. Pred nešto više od 13.000 gledatelja prednost Nijemaca rasla je iz minute u minutu do krajnih 34:21. Njemačka je tako uzela nova dva boda, dok Brazilci ostaju na nuli. U večernjem terminu još igraju Francuska i Srbija te u skupini C Danska i Tunis.