SP Rukomet: Danci i Francuzi ostali stopostotni

U večernjim utakmicama u skupinama A i C Danci i Francuzi upisali su sigurne pobjede. Francuska je u Berlinu protiv Srbije u prvih petnaestak minuta imala problema kao i u prvoj utakmici protiv Brazila. Srbi su sve do 9:8 držali minimalno vodstvo, no već do poluvremena Francuzi su se odlijepili i imali +3. Serijom 7:1 na početku drugog dijela Francuzi su ‘ubili’ i posljednju nadu srpskih rukometaša. Na kraju je bilo 32:21 za nova dva boda ‘Plavih’. Srbi ostaju na jednom bodu iz prve utakmice protiv Rusije.

U Herningu je domaća Danska bila uvjerljiva protiv Tunisa. Nakon što su u prvom kolu deklasirali Čile s +23, Tunižani su danas prošli nešto bolje. No, pitanje pobjednika bilo je rješeno već nakon nekoliko uvodnih minuta kada je na semaforu pisalo 7:0. Uz veliku podršku domaće publike prednost je na poluvremenu iznosila devet pogodaka razlike. Na kraju je bilo maksimalnih +14, 36:22. Dancima je ovo bilo drugo slavlje dok je Tunis upisao i drugi poraz.