SP Rukomet: Danska i Norveška u velikom finalu

Danska je u skupini bila bolja od Norveške s 30:26.

Njemačka nije uspjela iskoristiti domaći teren kako bi došla do finala Svjetskog prvenstva. Nakon što je Danska u prvom polufinalnom susretu doslovno uništila Francusku, Norveška je u Hamburgu iznenadila Njemačku i poslala je u borbu za broncu.

Danska – Francuska 38:30 (21:15)

Danci su odigrali fenomenalnu utakmicu protiv aktualnih Svjetskih prvaka. Krenuli su s 2:0 u utakmicu, prednost je rasla prvo na 6:3, a potom i na 10:6. Francuski vratar Gerard bio je na streljani, a Mikkel Hansen i društvo matirali su ga nevjerojatnih 21 puta u prvom poluvremenu. Prednost od šest razlike na poluvremenu u jednom trenutku je narasla na ogromnih 10 (30:20), a do kraja su Francuzi smanjili na jednoznamenkastu razliku.

Sjajni Hansen zabio je 12 golova, Rasmus Lauge zabio je šest, a pet su dodali Morten Olsen i Anders Zachariassen. Kod Francuza je Kentin Mahe zabio osam, Melvyn Richardson dodao je šest, a Timothey N’guessan četiri,

Njemačka – Norveška 25:31 (12:14)

Krenula je Njemačka žustro kao i protiv nas, igrali su grub rukomet, ali suci im nisu dopustili da nametnu tu svoju igru. Nakon početnih 3:1, Norvežani su koristili igrača više kojeg su imali u nekoliko navrata i prešli u vodstvo koje su držali do poluvremena. Držala je Norveška vodstvo od dva do četiri gola razlike, Njemačka nije imala riješenja za Sandera Sagosena koji se u prvom poluvremenu opredijelio na asistiranje suigračima, a u drugom se odlučio sam završavati akcije. U završnici su Njemci srljali, Norvežani kažnjavali greške i susret završili s pet golova prednosti.

Sagosen je uz šest golova imao čak 10 asistencija, šest je zabio i Bjarte Myrhol, a najefikasniji sa sedam golova bio je Magnus Rod. Kod domaćina Uwe Gensheimer zabio je sedam, šest je dao Fabian Bohm, a pet Fabian Wiede.

U finalu će se sastati Danska i Norveška koji su već igrali međusobno u preliminarnoj rundi, a Danska je slavila rezultatom 30:26.