SP Rukomet: Danska se prošetala do naslova

Francuska je rekorder sa šest naslova, a Danska je 12. država s naslovom.

Rukometaši Danske opravdali su ulogu favorita i pred ispunjenom Arenom u Herningu došli do svog prvog povijesnog naslova Svjetskog prvaka.

Danska – Norveška 31:22 (18:11)

Danska: N. Landin, M. Landin 3, Zachariassen 3, Svan 4, M.Hansen 7, Olsen 5, Lauge 4, Green, Mortensen, Markussen, Mollgaard, Mensah 4, H. Toft Hansen, H.Hansen, Lindberg, Nielsen 1, Hald

Norveška: Bergerud, O’Sullivan, Reinkind 1, Sagosen 4, Jondal 10, Myrhol 1, Bjornsen 2, Christensen, Jakobsen, Overby, Gullerud, Johannessen 3, Tangen, Blonz, Hansen

Norvežani su poveli i igralo se gol za gol do 4:4 kada se Danci odvajaju serijom 5:1. Norveška je pokušavala brzim izvođenjem s centra nakon primljenog gola ili brzom kontrom te su tako najćešće zabijali golove, dok na postavljenu obranu nisu imali baš riješenja za dansku obranu predvođenu Landinom-Jacobsenom. Prednost je iz minute u minutu rasla, a na poluvrijeme se otišlo sa velikih sedam razlike. Drugo poluvrijeme bilo je preslika prvog, nakon 21:15, Danci s pet golova u nizu odlaze na +11, a sjeverni susjedi su ipak uspjeli do kraja smanjiti na jednoznamenkasti zaostatak.

Najbolji igrač i strijelac turnira Mikkel Hansen zabio je sedam golova, pet je dodao Morten Olsen, a četiri Rasmus Lauge, Lasse Svan i Mensah Larsen. Najbolji strijelac susreta bio je Norvežanin Jondal sa 10 golova.