SP Rukomet: U fantastičnoj atmosferi Hrvatska osigurala prolaz dalje!!

Hrvatska rukometna reprezentacija slavila je u 3. kolu skupine B svjetskog prvenstva u Münchenu protiv Makedonije 31:22!

Kauboji su na početku brzo stekli prednost od dva gola razlike i mirno igrali duge napade bez prevelikog rizika. Naš šuter Luka Stepančić loše je utakmicu otvorio (1/3) te ga je zamijenio Jakov Vranković. Prilikom jednog napada pao je na teren pa se nadamo da nije neka ozljeda u pitanju. Nakon devedesetak minuta igre prednost Kauboja po prvi puta se digla i na +5 (13:7). U tom periodu Domagoj Duvnjak je upisao tri pogotka i pet asistencija, a sjajno Marin Šego je sedam puta obranio udarce Makedonaca. Čak devet različitih igrača Hrvatske upisalo se u listu strijelaca. U zadnjih pet minuta prvog dijela u igru se ipak vratio i Stepančić, a rezultat je ostao na odličnih +5 (16:11).

Drugi dio Hrvati su otvirilo mirno i sigurno i koristili svaku pogrešku Makedonije za održavanje razlike, no nakon jednog isključenja Davida Mandića Makedonija je došla na -3 (18:15). No, ubrzo nakon toga na vratima se opet budi Šego i diže dvoranu na noge te se vodstvo vraća na standardnih +5 u drugom dijelu. Kada se činilo da će se Makedonci  vratiti u igru opet se razbranio Šego (12 obrana, 38%) i prednost u nijednom trenutku nije došla pod znak pitanja. U zadnjih desetak minuta Hrvati su mirno odveli utakmicu kući a prednost je rasla iz minute u minutu. Ovom pobjedom Hrvatska osigurali plasman u glavni krug svjetskog prvenstva.

Pod budnim okom trenerskog dvojca Nike i Roberta Kovača sjajno su danas minutažu iskoristili Mandić i Marin Šipić, a u obrani je briljirao ministar Željko Musa.