SP Rukomet: Francuska napravila korak prema polufinalu

Osam reprezentacija još je u borbi za polufinale.

Odigrane su četiri utakmice drugog kruga Svjetskog rukometnog prvenstva. Island u skipini I te Egipat i Tunis u skupini II novim porazima su se oprostili od prolaska u polufinale, a za četiri mjesta u borbi je još osam reprezentacija jer je Mađarska još jučer izgubila šanse za prolaz.

Skupina I

Hrvatska – Brazil 26:29

Island – Francuska 22:31

Francuzi su sjajno otvorili utakmicu. Punih 12 minuta Gerard je čuvao mrežu netaknutom, a napad predvođen Valentinom Portom zabio je šest golova. Uspjeli su Islanđani napokon probiti francuskog vratara, no prednost se nije spuštala ispod pet razlike do samog kraja poluvremena kada s dva gola u nizu Island dolazi do 11:15. U nastavku su smanjili Islanđani na samo -2, ali Kentin Mahe vodio je Francuze do nove serije 6:0 kojom su riješili susret. Valentin Porte i Richardson zabili su po pet golova, a čak 12 Francuza upisalo se u strijelce. Jonsson je za Island također zabio pet.

Skupina II

Mađarska – Tunis 25:21

Mađarska je jučer porazom od Danske izgubila šanse za polufinale, ali u borbi su za mjesto koje vodi na Olimpijske igre. Prema dosadašnjem raspletu vrlo vjerojatno će odlučivati gol razlika između Mađarske i Egipta o reprezentaciji koja će igrati utakmicu za sedmo mjesto, a samim time i plasman u Tokio. U pobjedi protiv Tunisa blistao je Zsolt Balogh sa devet golova, dok je Mate Lekai zabio sedam. Boughanmi i Sanai zabili su po pet za Tunis.

Norveška – Egipat 32:28

Norveška je upisala pobjedu kojom je ostala u igri za polufinale. Imaju jedan poraz od Danske te su im preostale utakmice s Mađarskom i Švedskom u kojima mogu doći do željenog polufinala. Do pobjede protiv Egipta, Norvešku su nosili Sander Sagosen i Abelvik Rod, svaki sa po 10 golova. El-Ahmar i Sanad zabili su po četiri za Egipat.