SP Rukomet: Hrvatska rapsodija nakon velikog minusa za prve bodove

Prvu utakmicu na svjetskom rukometnom prvenstvu Hrvatska je igrala protiv Islanda, a na kraju su slavili Hrvati 31:27.

Prvih desetak minuta igralo se gol za golom. Islanđani su vodili, a Hrvatska je stizala minimalni zaostatak. Na 5:5  u 7. minuti Ivan Stevanović je upisao prvu obranu, no u napadu nije bilo dovoljno koncentracije. Prvo vodstvo Hrvatska je imala u 11. minuti nakon pogotka Luke Stepančića. Željko Musa je u prvim minutama bio jak i čvrst na crti te je svoju igru okrunio s dva pogotka na početku utakmice. Prvo isključenje Islanđana i odlično raspoloženog ‘Stivija’ Hrvati nisu iskoristili za povećanje vodstva pa je na ulasku u 19. minutu Island imao +2 (9:11).

U idućim minutama Kauboji su imali lijepu priliku opet preokrenuti rezultat, no niti igrač više niti sedmerac nije iskorišten te su Islanđani u jednom trenutku imali i +3 (11:14). Do kraja prvog dijela ipak su Hrvati dodali gas. Marin Šego je stao gol te sjajno zamijenio Stevanovića i pomogao Hrvatima u stizanju rezultata. Na poluvremenu je bilo 16:14 nakon fantastične tri minute i pet pogotaka zaredom. Drugo poluvrijeme još jače su otvorili Hrvati. Golovima sjajnog Stepančića i Cindrić i nakon sjajnih obrana Marina Šega Hrvatska u 35. minuti imala +4 (20:16). U tim minutama Islanđani nisu imali odgovora na snažni, eksplozivni i čvrsti napad naših.

No, nakon nekoliko brzopletnih odluka i manjka koncentracije Island je sredinom drugog dijela došao do izjednačenja (22:22). U tim trenucima izbornik Lino Červar u napadu je odlučio igrati sa sedmim igračem u polju, ali to je napad usporilo i Islanđanima omugućilo totalni priključak, a na kraju čak i vodstvo (22:24). Utakmica je postala grublja, nervoza je rasla, no u glavama se opet sve posložilo. Obrana postala čvršća, u napadu se opet igralo sa šest u polju i dinamika je vraćena. Sve to rezultiralo je dostizanjem zaostatka i igrom gol za golom uz vodstvo Islanda sve do 26:26. A onda kao i na kraju prvog dijela, nošeni sjajnom podrškom hrvatskih navijača koji su činili većinu od 12.000 prisutnih, novi uragan Kauboja za preokret i delirij u dvorani. Marin Šego je zaključao svoja vrata i na kraju se slavi velika pobjeda 31:27