SP Rukomet: Kiks Njemačke, Francuska i Španjolska dugo visili

Šest momčadi ima maksimalan broj bodova.

12 utakmica odigrano je danas na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj, a šest reprezentacija osiguralo je plasman u drugi krug osvojivši maksimalni broj bodova nakon tri kola.

Grupa A

Brazil i Srbija igrali su utakmicu u kojoj će poražena momčad izgubiti dobar dio šansi za prolaz dalje, a deblji kraj izvukla je Srbija. Toledo je sa pet golova vukao Brazil do pobjede i produžio nadu za prolaz. Domaćin Njemačka je upisala prvi kiks koji bi ih mogao skupo koštati kasnije. Njemci su prokockali četiri gola prednosti protiv Rusije i na kraju podijelili bodove. Najbolji strijelci Uwe Gensheimer i Timur Dibirov zabili su po osam golova. I Francuska je dugo lomila otpor žilavih Koreanaca. Korea je na poluvremenu imala samo gol zaostatka, ali u drugom nisu imali snage za jači otpor. Igrač utakmice bio je Kentin Mahe sa šest golova, Remili je zabio čak i više (7), kao i Koreanac Kang Tan.

Srbija – Brazil 22:24

Rusija – Njemačka 22:22

Francuska – Korea 34:23

Grupa B

Island je zabio duplo više golova od Bahraina, a šeike je više zanimao rezultat sa Azijskog kupa gdje igraju nogometaši. Aron Gunnarson briljirao je s osam golova. Hrvatska je nadigrala Makedoniju, a čak se 11 igrača upisalo u strijelce. Japan je s 3:0 ušao u susret protiv Španjolske, držali su prednost tokom prvog poluvremena, a početkom nastavka Španjolska je okrenula rezultat u svoju korist. Sole je briljirao sa osam golova, a kod Japana je Tokuda zabio jedan manje.

Island – Bahrain 36:18

Hrvatska – Makedonija 31:22

Španjolska – Japan 26:22

Grupa C

Tunis je s dva puta po 18:15 bio bolji od Čilea. Čak tri igrača zabili su osam golova, Tunisov Soussi te Čileanci Salinas i Feuchtmann. Norvežani su lomili austrijski otpor čitavo prvo poluvrijeme, a susret su završili sa čak 10 pogodaka prednosti. Sander Sagosen zabio je osam, a Joendal sedam golova za Norvešku. Sedam je zabio i Bozovic iz Austrije. Danci su susret s Arabijom iskoristili za pružanje prigoda igračima s manjom minutažom. U tome se najbolje snašao Landin koji je zabio sedam golova.

Tunis – Čile 36:30

Norveška – Austrija 34:24

Danska – Saudijska Arabija 34:22

Grupa D

Mađarska je s šest razlike dobila Katar i ispravila kiks iz prošlog kola protiv Argentine. 11 različitih strijelaca zabilo je gol za Mađare. Sreća za Mađarsku je što Argentina gubi sve ostale utakmice, pa će im se brisati remi i moći će prenijeti bod više u drugi krug. A novi poraz Argentinci su upisali od Egipta. Egipat je okrenuo 19:18 serijom 4:1 i upisao dva boda koja ga vraćaju u igru za prolaz. U posljednjoj utakmici Švedska se lagano obračunala protiv Angole.

Mađarska – Katar 32:26

Argentina – Egipat 20:22

Švedska – Angola 37:19

Sutra se nastavlja turnir utakmicama skupina A i C.