SP Rukomet: Kraj! Kauboji poraženi u Kölnu…

Odlučujuća utakmica za Kauboje protiv domaćina Njemačke završila je porazom i oproštajem od borbe za medlaje.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu i brzo stvorila razliku od dva gola, no kada smo imali priliku sa igračem više još više se odlijepiti Nijemci su se totalno vratili u igru i čak preuzeli vodstvo (3:4). No, nakon toga Hrvati prave mini seriju 3:0 i opet odlaze na +2 i nakratko utišavaju domaće navijače. U zadnjih desetak minuta prvog djela igralo se gol za gol gdje su Nijemci nakon sustizanja zaostatka držali gol prednosti na svojoj strani. U usporedbi na utakmicu protiv Brazila obrana je odigrala puno bolje, no problemi u napadu doveli su domaćina u jednom trenutku na vodstvo od dva gola razlike nakon isključenja kada smo u napadu igrali s igračem više u polju, a to je Njemačka iskoristila pogotkom na prazna vrata. Na samom kraju poluvremena Domagoj Duvnjak ja na individualnu klasu držao Kauboje na minimalnom zaostatku. Pri jednom napadu nezgodno je pao i otišao na klupu. Nakon dvostrukog isključenja Nijemaca Hrvatska je u zadnjoj minuti došla do novog vodstva, no zadnji napad ipak završava iza Marina Šege i na poluvrijeme se odlazi izjednačeno.

Drugi dio bolje su otvorili Nijemci i držali gol prednosti sve do sredine dionice kada po prvi puta odlaze na +3 (15:18). Izbornik Červar je reagirao minutom odmora i promjenom sustava u obrani, no veći problem je bio napad koji nikako nije funkcionirao. Premalo kretnje, spor protok lopte i nekoliko izgubljenih lopti. Ipak, dva brza gola uz odličnog Šegu na golu vratili su potpunu neizvjesnost deset minuta prije kraja, a izjednačenje i vodstvo je stiglo nakon još nekoliko briljantnih obrana Šege šest minuta prije kraja(19:18)! U tim trenucima u napadu je izvrstan bio Marin Šipić sa tri pogotka! Do kraja Nijemci su nakon nekoliko minuta povezali dva pogotka zaredom, a u idućem napadu danski sudački par sudi prekršaj u napadu, a domaćin odlazi na +2. Nakon brzog pogotka Zlatka Horvata zadnji njemački napad od gotovo 40 sekundi bez namjere udarca na gol suci nisu prekinuli i tu je priči bio kraj.

Hrvatskoj sada slijedi borba za olimpijske igre, a za to je potrebno minimalno sedmo mjesto. Pobjedom u srijedu protiv Francuza Kauboji će osigurati minimalno treće mjesto u skupini i utakmicu za peto mjesto što bi značilo i potvrdu plasmana u kvalifikacije za OI. Poraz bi nas mogao baciti u borbu za sedmo mjesto, a uz eventualnu pobjedu Brazila nad Islandom i ukoliko Španjolska ostane neporažena protiv već za polufinale kvalificiranih Nijemaca padamo čak i na 5. mjesto u skupini bez mogućnosti borbe za prvih sedam mjesta.