SP Rukomet: N’guessan u zadnjoj sekundi pogodio za bod

U derbiju kola Kentin Mahe zabio je devet golova.

Nakon što su jučer šokirali domaćina u Berlinu, rukometna reprezentacija Rusije poražena je od Brazila i vrlo vjerojatno se time izbacila iz daljnjeg natjecanja, a sjajnu utakmicu bez pobjednika odigrali su Njemačka i Francuska.

Grupa A

Rusi su se izgleda previše ispuhali jučer protiv Njemačke. Brazil je poveo na početku utakmice i držao vodstvo tokom čitave utakmice. Rusija je na kratko uspjela izjednačiti 19:19, ali serijom 4:1 Brazil je odjurio do pobjede i vrlo vjerojatnog prolaska. Borges je zabio sedam, Langaro 6, a Toledo pet za Brazil dok su Dibirov i Zhitnikov zabili po šest golova za Rusiju.

Srbija je u derbiju začelja bila bolja od Koreje. Korea je većim dijelom prvog poluvremena imala prednost, a isto je bilo i u prvoj polovici drugog poluvremena. Od zaostatka 22:19, Srbija je napravila seriju 11:4 i na kraju upisala pobjedu koja im daje minimalne šanse za prolazak, no da bi se to dogodilo, moraju pobijediti Njemačku i nadati se nerealnim rezultatima. Vorkapić je bio odličan sa sedam golova, ali Koreanac Kang Jeong-gu zabio je čak 12.

Fantastičan derbi kola opravdao je očekivanja. Njemci su od početka preuzeli vodstvo i držali ga, u nekoliko navrata došli su na tri razlike, ali nisu uspjeli prelomiti. U nastavku je Francuska za kratko preuzela vodstvo, Njemačka se vratila i preuzela kontrolu te imala sve u svojim rukama i na kraju prosula. Tragičar je bio Bohm koji je najprije 30ak sekundi prije kraja poklonio loptu Francuzima, a potom i zaradio isključenje tri sekunde prije kraja. Nakon podužeg prekida i nervoze N’guessan je pogodio i donio Francuskoj bod. Kentin Mahe zabio je čak devet golova, dok su kod Njemačke po četiri dali Gensheimer, Strobel i Wiede koji je bio igrač utakmice.

Grupa C

Tunis je nakon početnog izmjenjivanja u vodstvu preuzeo u drugoj polovici prvog poluvremena vodstvo, u završnici je stvorio četiri pogotka prednosti i tu prednost održavao u drugom poluvremenu. Saudijska Arabija se jednom vratila na samo dva gola zaostatka, ali više od tog nisu mogli. Boughanmi i Sanai zabili su po sedam golova za Tunis, dok je kod Saudijske Arabije najbolji bio Al-abdulali sa pet golova.

Norveška je imala lakši trening protiv Čilea koji se držao do 4:4, a zatim iz minute u minutu tonuo u sve dublji zaostatak. Salinas je ipak briljirao i postigao skoro pola golova svoje momčadi (9). Kod Norvežana je manju minutažu najvećih zvijezda iskoristio Blonz i prometnuo se u prvi plan sa osam golova.

Austrija je zabrinula navijače Danske u Herningu kada su poveli sa četiri razlike, ali u drugoj polovici prvog dijela, Danska sa serijom 6:0 vraća stvari na svoje mjesto, a seriju produžuju s još dva gola u nastavku. Prednost je postupno rasla do krajnjih +11. Landin i Lauge predvodili su Dance sašest golova, dok su kod Austrije tri zabili Bozovic, Dicker i Weber,

Saudijska Arabija – Tunis 20:24

Norveška – Čile 41:20