SP Rukomet: Njemačka i Francuska upisali očekivane pobjede

Započeo je drugi krug Svjetskog rukometnog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj, a sve četiri utakmice završile su pobjedom favoriziranih momčadi koje su glavni kandidati za polufinale.

Skupina I

Francuska – Španjolska 33:30

Francuzi su ostali bez Cedrica Sorhaindoa, ali im se vratio Nikola Karabatić, dok je Španjolska ostala bez golmana Corralesa, a došao je Arpad Šterbik. Francuzi su na samom startu preuzeli vodstvo, držali su prednost dva do tri gola razlike, a onda pred kraj poluvremena otišli na 17:12. U tom trenutku je Karabatić zaradio isključenje, a Španjolska s tri brza gola došla do smanjenja rezultata. Španjolci su početkom nastavka izjednačili, a onda igrom bez vratara primili tri lagana gola, dozvolili odvajanje Francuske na pet golova prednosti i utakmica je bila riješena. Fabregas i Dika Mem zabili su po šest golova za Francusku, dok je sjajni Ferran Sole zabio 10 za Španjolsku, a Raul Entrerrios također je zabio šest.

Njemačka – Island 24:19

Nakon početnog vodstva Njemačke 5:2, Islanđani se vraćaju i preuzimaju vodstvo, a egal je trajao do 9:9 kada se Nijemci odvajaju na četiri gola razlike. Prednost od tri do četiri gola trajala je do 20:17 kada se Njemačka kontrama odvaja na šest razlike i dolazi do relativno lagane pobjede. Fath sa šest i Gensheimer sa pet golova bili su najbolji strijelci Njemačke, a Gunnarsson je sa šest golova predvodio strijelce Islanda.

Tunis – Švedska 23:35

Švedska je imala lagani trening protiv Tunisa. Iako je prvo poluvrijeme dobrim dijelom Tunis vodio, nakon 8:7 Šveđani s tri gola preuzimaju vodstvo koje je di poluvremena naraslo na pet razlike. U drugom poluvremenu je prednost rasla iz minute u minutu do konačnih +12. Ekberg i Nilsson zabili su po sedam golova za Švedski, dok je najbolji u redovima Tunisa bio Sanai sa šest golova.

Danska – Mađarska 25:22

Danci su pred prepunom Arenom u Herningu već u prvom poluvremenu riješili utakmicu protiv Mađara. Mađari su na početku u dva navrata izjednačili, a potom je prednost Danske rasla do 15:10 koliko je bila na poluvremenu. U nastavku su Danci “stali” na loptu, usporili igru i držali stečenu prednost. Mađarska se nije uspjela približiti na manje od tri gola zaostatka, a tolikom razlikom je i završio susret. Mikkel Hansen predvodio je domaćina sa sedam golova, pet je zabio Rasmus Lauge. Kod Mađara je Szita zabio pet golova.