SP Rukomet: Norveška zakomplicirala skupinu II

Situacija u skupini I je riješena, a u skupini II je sve otvoreno.

Njemačka je pobjedom protiv Hrvatske osigurala sebi i Francuskoj prolazak u polufinale Svjetskog prvenstva, a isto je propustila Švedska u drugoj skupini u kojoj je sve otvoreno u posljednjem kolu.

Skupina I

Španjolska – Brazil 36:24

Španjolska je visoko porazila Brazil i došla na korak od pozicije koja će voditi u borbu za peto mjesto, a samim time i osigurati kvalifikacije za Olimpijske igre. Na samom početku se Španjolska odljepila, došla je na 10:3 i nakon toga iskusno privela utakmicu kraju. Ferran Sole zabio je šest golova, dok su Arino i Canellas zabili pet.

6 Island 0

Francuska i Njemačka su osigurali prolazak u polufinale. Ukoliko u posljednjem kolu i jedni i drugi pobjede Hrvatsku i Španjolsku, nama će za plasman na treće mjesto u skupini trebati pomoć Islanda da uzme barem bod Brazilu. Ako Španjolska protiv Njemačke uzme bod(ove) isto će morati Hrvatska protiv Francuske.

Skupina II

Švedska – Norveška 27:30

Švedska se porazom od Norveške praktički izbacila iz polufinala s obzirom da se moraju vaditi protiv glavnog favorita i domaćina Danske. Norvežani su preuzeli vodstvo od samog početka, Švedska je sredinom poluvremena na kratko povela, ali Norveška se ekspresno vraća u vodstvo koje je u jednom trenutku bilo ogromnih sedam razlike, a na kraju završilo sa tri. Joendal je bio fenomenalan sa 11 golova, Sagosen je također bio sjajan sa sedam golova. Kod Šveđana pet je zabio Wanne.

Egipat – Danska 20:26

Egipćani su domaćinu maksimalno zakomplicirali prvo poluvrijeme dopustivši im samo devet golova, međutim ni oni nisu bili baš precizni pa su zabili samo sedam. Danci su se tek desetak minute prije kraja odvojili na više od tri razlike i prelomili utakmicu. Hansen i Zachariassen zabili su po pet golova, a Egipćanin Zeinelbaedin bio je efikasniji sa šest golova.

1 Danska 8
2 Norveška 6
3 Švedska 6
4 Mađarska 3
5 Egipat 1
6 Tunis 0

U posljednjem kolu Norveška igra protiv Mađarske i očekuje se pobjeda. Švedska i Danska igraju međusobno, a Šveđanima je potrebna pobjeda tri razlike kako bi bili sigurno u polufinalu. Danskoj je za siguran prolaz dovoljan poraz manji od pet razlike