SP Rukomet: Poraz Kauboja na kraju prvenstva, oproštaj Stivija

Hrvatska rukometna reprezentacija u Herningu je odigrala zadnji susret na ovogodišnjem svjetskom prvenstvu te je poražena od Švedske u borbi za 5. mjesto. Skandinavci su na kraju slavili 28:34. Susret je počeo sa mnogo tehničkih pogrešaka od strane hrvatskih igrača, a to su Šveđani iskoristili i u prvih desetak minuta igre otišli na +3. Zaostatak Kauboja je i dalje rastao te je u nekoliko navrata iznosio i -6. Do kraja prvog djela ipak se otvorilo u napadu, dok je na golu opet sjajan bio Marin Šego. Na poluvrijeme se otišlo sa tri pogotka zaostatka.

No, i drugi dio krenuo je kao i prvi. Švedani su serijom od tri pogotka zaredom otišli na velikih +6 i tu prednost držali do samog kraja utakmice. Kauboji su tako na kraju završili na 6. mjesto. Već početkom travnja reprezentacija će se okupiti za dvije utakmice kvalifikacija za europsko prvenstvo iduće godine. Protivnik je u oba slučaja Srbija. Već tada bi se sa dvije pobjede mogao osigurati plasman na završnicu. Sigurno je kako na tom okupljanju neće biti Ivana Stevanovića koji je danas prije utakmice objavio kraj reprezentativne karijere.