SP Rukomet: Očekivana pobjeda pred Španjolce

Hrvatska rukometna reprezentacija sigurno je došlo do novo pobjede na svjetskom prvenstvu. U 4. kolu skupine B u Münchenu Hrvatska je slavila protiv Bahreina s uvjerljivih 32:20!

Izbornik Lino Červar očekivano je izrotirao sastav te pružio svima onima priliku koji su do sada imali manju ili slabu minutažu. Posebno veseli povratak Luke Cindrića (1) koji je propustio zadnje utakmice zbog laganih zdravstvenih problema, a danas je odigrao uvodnih petnaestak minuta. Odmor su tako dobili Duvnjak, Stepančić, Horvat, Karačić, Musa te Šego. Sjajno su minute u igri iskoristili Krešimir Kozina (3), Jakov Vranković (4) Damir Bičanić (5), Marin Šipić (1), David Mandić (1) i Ivan Vida (5/100%). Također veseli i učinak Ivana Stevanovića (13/39%, uz jedan pogodak) na vratima koji je odličnim obranama omogućio nekoliko laganih pogodaka iz kontre i polukontre za stvaranje rezultatske razlike na samom startu i miran daljnji tijek utakmice. Izbornik se sredinom prvog dijela odlučio na igru s dva pivota i bez organizatora što je na trenutke usporilo protok lopte, no nakon minute odmora kretanjima na crti stvarao se prostora za dva vanjska igrača. Da li je izbornik zadovoljan ovim taktičkim opcijama vidjet ćemo u narednim susretima. Na lijevom krilu je rekli bismo standardno briljirao Manuel Štrlek (11/2 7m).

Drugi dio Kauboji su otvorili nešto ležernije što je izbornika natjeralo na minutu odmora. No, do kraja je razlika opet otišli preko +10 sa mirno privođenje kraju bez stresova. Hrvatski rukometaši su tako ostali očekivano stopostotni pred sutrašnji susret protiv Španjolske (20.30h) gdje bi sa pobjedom u glavni krug u Köln otišli sa važna četiri boda.