SP Rukomet: Španjolska razbila Makedoniju, Švedska se provukla protiv Katra

Makedonija i Island igrati će za prolaz u našoj skupini.

Završeno je pretposljednje kolo na Svjetskom rukometnom prvenstvu, a uoči posljednjih 60 minuta, sedam reprezentacija je osiguralo prolaz, dok će se za posljednjih pet voditi borba do zadnje minute.

Grupa B

Osim laganog treninga Hrvatske protiv Bahreina, ispalo je da je i Španjolska imala jednako tako lagani trening protiv Makedonije. Nakon odličnog prvog poluvremena, Makedonci su se u samo pet minuta raspali kada su primili laganih pet golova. Izbornik Gonzalez izvadio je iz igre najboljeg igrača Kirila Lazarova zbog dvije pogreške i praktički potpisao kapitulaciju. Do kraja susreta je španjolska prednost rasla do konačnih 32:21.

Island je dugo vremena lomio otpor žilavih Japanaca. Unatoč konstantnom vodstvu, Islanđani nisu uspjeli prelomiti susret, prednost se kretala oko dva razlike do samog kraja kada je Island došao do plus četiri, a tom je razlikom i završio susret.

Grupa D

Argentina je pobjedom protiv Angole ostala u igri za prolazak u drugi krug. Pablo Simonet je briljirao i vodio svoju momčad do pobjede sa sedam golova, a pratili su ga Bonanno sa šest i Banoretto sa pet.

Mađarska je bez najboljeg strijelca Balogha samo remizirala protiv Egipta. Početno vodstvo od 9:5 istopilo se brzo kada je Egipat napravio seriju 9:2 i preuzeo vodstvo, no Mađari su u dva navrata nadoknadili tri, te jednom četiri gola zaostatka i na kraju upisali bod.

A tri boda teškom mukom upisala je Švedska protiv Katra. Katar je početkom nastavka poveo 14:11, posljednje vodstvo imali su 17:16, a nakon toga Šveđani odlaze na četiri razlike, no na kraju završava samo s +1. Prvi strijelac utakmice bio je igrač Katra, Benali sa osam golova, a jedan manje dali su za Švedsku Nilsson i Zachrisson.

Angola – Argentina 26:33

Mađarska – Egipat 30:30

Katar – Švedska 22:23