SP Rukomet (Ž): Čehinje šokirale Poljsku, Srbija i Rumunjska sigurne

Odigrane su popodnevne utakmice drugog dana natjecanja.

Prve četiri utakmice drugog dana Svjetskog rukometnog prvenstva za žene su iza nas, a i ovaj put svjedočili smo jednom velikom iznenađenju.

U skupini A Rumunjska je upisala i drugu pobjedu, s 31:28 bila je bolja od Slovenije. Slovenke su igrale iznenađujuće dobro, čak vodile i s pet golova prednosti (12:7), no do odmora su Rumunjke izjednačile na 14:14. Do rezultata 19:18 naše susjede su imale prednost, ali tada Rumunjska preuzima inicijativu, očekivano se odvaja i upisuje pobjedu. Najraspoloženije su bile Gros s jedne i Neagu s druge strane s deset, odnosno devet golova.

Veliko iznenađenje priredila je Češka, koja je s 29:25 pobijedila Poljsku. Očito su se Poljakinje umorile nakon jučerašnje pobjede protiv Švedske, a unatoč vodstvu kroz cijeli susret, ključni trenutak dogodio se u 46. minuti pri rezultatu 20:19 za Poljsku, kada 7-2 serijom Čehinje osiguravaju pobjedu. Do pobjede su ih predvodile Jerabkova i Luzumova s po sedam pogodaka, dok je Kudlacz-Gloc za Poljsku zabila šest.

Brazilke su se u skupini C dugo mučile protiv Tunisa, no došle su do 23:22 pobjede. Iako su gubile 21:20 dvije minute prije kraja, uspjele su preokrenuti i na krilima Rodrigues (8 pogodaka) doći do pobjede. Chebbah je na drugoj strani zabila sedam.

Srbija u skupini D nije imala nikakvih problema i suvereno je srušila Kamerun s 34:21. Prvi gol afrička momčad postigla je tek pri rezultatu 9:0, a u jednom trenutku bilo je i 15 golova razlike (25:10). Krpež i Radosavljević postigle su po šest pogodaka, dok su gol manje za Kamerun zabile Atangana i Touba Byolo.