SP Rukomet (Ž): Crna Gora šokirala Srbiju, Francuska pobijedila Mađarsku

Saznali smo prve sudionice četvrtfinala.

Danas je započela knock-out faza natjecanja na Svjetskom rukometnom prvenstvu za žene. Dva susreta osmine finala su iza nas, a bez iznenađenja nije moglo.

Srbija je na GETEC Areni u Magdeburgu s 31:29 senzacionalno poražena od reprezentacije Crne Gore. Srbijanke su jedne od tek dvije neporažene momčadi Mundijala i u susret su ušle kao apsolutne favoritkinje. Međutim, nakon početnog 3:2 vodstva, Crnogorke su preuzele terensku inicijativu te serijom 6-0 preokrenule rezultat.

Na odmor se otišlo sa 14:9, a u nastavku je prednost narasla i na plus sedam (21:14). U posljednjih pet minuta Srbijanke su napravile seriju 5-2, no bilo je nedovoljno za nešto više od poraza 31:29. U potpunosti je briljirala Radičević s osam pogodaka, Brnović je dodala pet, a Raičević četiri. Kod Srbije najbolja je bila Cvijić s pet pogodaka, dok je Krpež Slezak postigla tek četiri.

U drugoj utakmici osmine finala gledali smo još jednu neizvjesnu borbu između Mađarske i Francuske, koji je u konačnici otišao na stranu Les Bluesa. Francuskinje su pobijedile 29:26 i zakazale susret sa Crnom Gorom za polufinale.

Mađarice su konstantno bile nadomak Francuskinjama, unatoč činjenici da nijednom nisu povele. Ključni trenutak prvog dijela dogodio se pri rezultatu 11:11, kada Francuska radi 3-0 seriju i na odmor odlazi s plus tri. Mađarska se dobro držala do rezultata 18:17, kada Les Blues radi prevagu, odlazi i na pet pogodaka prednosti te mirno privodi susret kraju. Šest pogodaka Kovacsics nije bilo dovoljno za naše susjede, dok je za Francusku Lacrabere zabila pet.