SP Rukomet (Ž): Francuska očekivano pobijedila Crnu Goru i izborila polufinale

Francuskinje su se pridružile Šveđankama u polufinalu.

Nakon što je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Svjetskog rukometnog prvenstva za žene Švedska s 26:23 pobijedila Dansku i izborila polufinale, na parket Leipzig Arene izašle su Francuska i Crna Gora. Francuskinje su bile velike favoritkinje, što su i opravdale te pobjedom od 25:22 zakazale susret protiv Švedske za finale.

Raičević je pogotkom iz sedmerca dovela Crnogorke u vodstvo, a Katarina Bulatović ubrzo povećala vodstvo. Lacrabere je iz sedmerca postigla prvi pogodak Francuskinja tek u petoj minuti, a uz pomoć igračice više Les Blues je došao do prve prednosti u 13. minuti (5:4). Serija pogodaka nastavila se i serijom 5-0 Francuska je povela 7:4 te je Šveđanin na klupi Crne Gore bio primoran pozvati minutu predaha.

Do kraja prvog dijela Crnogorke su uspjele održati pristojan zaostatak i na odmor se otišlo s 12:10 za Francusku. U nastavku naše susjede su se dobro držale sve do 42. minute, kada Francuska prvi put dolazi do vodstva od četiri gola prednosti, 19:15. Les Blues je tada mirno priveo susret kraju i upisao konačnu pobjedu od 25:22.

Igračicom utakmice proglašena je Amandine Leynaud, golmanica koja je upisala 13 obrana, od kojih tri sedmerca. Najviše pogodaka u redovima pobjednica postigla je Pineau, njih pet, dok su Dembele i Lacrabere pridodale po četiri. Za Crnu Goru Katarina Bulatović postigla je devet, a Radičević četiri.