SP Rukomet (Ž): Francuskinje iznenadile Norvešku i postale svjetske prvakinje!

Francuska je osvojila zlatnu medalju.

Norveška i Francuska u Hamburgu su odigrale veliko finale Svjetskog rukometnog prvenstva za žene. Francuskinje su, apsolutno neočekivano, pobijedile 23:21 i po drugi put se okitile zlatom sa Svjetskog prvenstva.

Francuska je imala početnu inicijativu i povela 2:0. No, tada se Lunde razbranila, a Oftedal i Nora Mork s dva pogotka preokrenule rezultat na 4:2. Imale su Skandinavke prednost sve do rezultata 9:9 kada Niakate postiže gol i preokreće rezultat u francusku korist. Do odmora Norveška ne uspijeva izjednačiti i na predah se otišlo s vodstvom Les Bluesa 11:10.

Leynaud je na golu Francuske upisala osam obrana i držala ih u prednosti, a u nastavku je Francuska ubrzo povela i s tri gola prednosti, 13:10. Međutim, strpljivo i polako Norveška je dostigla prednost Francuske, Heidi Loke svojim prvim golom u 42. minuti izjednačila je na 16:16 i Francuzi su bili primorani pozvati minutu predaha.

U tim trenutcima Kristiansen je izgledala nezaustavljivo, s pet pogodaka iz osam pokušaja, a  48. minuti Norvežanke su konačno došle u prednost, 18:17. No, Francuskinje se nisu predavale i četiri minute prije kraja povele 21:20. Nakon pametno iskorištene minute odmora, Pineau je zabila iz sedmerca i na semaforu je 66 sekundi prije kraja pisalo 22:20.

Do kraja susreta Francuska je izdržala i osvojila naslov s konačnih 23:21. Norvežanke tako nisu uspjele obraniti naslov, a Nora Mork ponovno je bila njihov najbolji strijelac s osam pogodaka, Kristiansen je dodala pet, a Loke četiri. Za Francusku su Pineau i Houette zabile po četiri, a Leynaud je upisala deset obrana.