SP Rukomet (Ž): Njemačka deklasirala Kamerun na otvaranju Mundijala

Domaća momčad nije imala problema.

Danas je svečano otvoreno Svjetsko rukometno prvenstvo za žene, koje se do 17. prosinca odigrava u Njemačkoj.

Upravo domaćin otvorio je natjecanje i to susretom protiv Kameruna. Njemice su bile apsolutne favoritkinje, što su i dokazale te upisale uvjerljivu 28:15 pobjedu. Od samog početka domaća momčad nametnula je svoju terensku inicijativu i ubrzo došla do ogromne prednosti od sedam golova razlike, 9:2. Do odmora afrička momčad uspjela je smanjiti na 12:7 te se nadati preokretu u nastavku.

Ipak, do njega nije došlo. Nakon samo pet minuta nastavka Elf je otišao na dvocifrenu prednost, 19:8 i održavao ju do kraja susreta postavivši konačnih 28:15. S pet pogodaka u redovima Njemačke najbolja je bila Loerper, dok je za Kamerun Djiepmou zabila tri gola.