SP Rukomet (Ž): Norveška i Nizozemska posljednje sudionice četvrtfinala

Kompletiran je popis četvrtfinalistica.

Odigrane su i posljednje dvije utakmice osmine finala Svjetskog rukometnog prvenstva za žene, u kojima su favoritkinje prošle dalje.

Nizozemska je, teže od očekivanog, nakon produžetaka s 26:24 bila bolja od Japana. Nizozemske su bile bolje kroz cijelo prvo poluvrijeme, no Japan je minutu prije kraja poluvremena prvi put poveo, 10:9. Igra gol za golom igrala se sve do 44. minute, kada Nizozemska radi 3-0 seriju i odlazi na 17:17. No, Samurajke se ponovno vraćaju i uspijevaju izboriti produžetke, u kojima ipak nisu bile dorasle svojim protivnicama, koje su upisale zasluženu pobjedu. Malestein je bila nerješiva enigma za Japanke, postigla je čak osam pogodaka, dok je Ikehara na drugoj strani zabila pet.

U posljednjem susretu osmine finala Španjolska je igrala protiv Norveške u susretu za kojeg smo mislili da će biti puno neizvjesniji. U konačnici, svjetske i europske prvakinje upisale su uvjerljivu, 31:23 pobjedu. Furija ni u jednom trenutku igre nije vodila, a u prvom poluvremenu su Skandinavke imale i plus pet (10:5), no na odmor se otišlo s dostižnih 13:10.

Međutim, u nastavku se prednost samo povećavala, prije nego je došla na konačnih sedam pogodaka razlike, što je ujedno bila i najveća prednost Norvežanki na susretu. Nevjerojatnih 11 pogodaka postigla je Nora Mork, dok je Stine Oftendal pridodala šest. Za Španjolsku Martin je zabila pet, a Pena i Barbosa po četiri gola.