SP Rukomet (Ž): Norvežanke deklasirale Nizozemsku za drugo uzastopno finale

Braniteljice naslova ponovno će igrati u finalu.

Prema očekivanju, prve finalistice Svjetskog rukometnog prvenstva za žene reprezentacija je Norveške, koja je u prvom polufinalu na Barclaycard Areni u Hamburgu pobijedila Nizozemsku 32:23.

Norvežanke su pitanje pobjednika riješile već u osmoj minuti kada je na semaforu stajao rezultat 10:2. Nizozemki kao da nije ni bilo na utakmici, a do odmora se rezultat kretao manje-više jednosmjerno, igrao se gol za golom, sve dok na odmor nismo došli do 17:10.

U nastavku ista priča. Skandinavke nisu dozvoljavale da prednost padne ispod šest pogodaka razlike, a nisu pomogle ni dvije minute odmora pozvane od Danca na klupi Nizozemske, Helle Thomsena.

Do kraja susreta prednost je narasla i na dvoznamenkastu brojku, a završilo je 32:23. Najbolji strijelci susreta bile su Nora Mork i Stine Oftedal, obje su postigle po sedam pogodaka, dok su pet pridodale Kurtović i Kristiansen. Za Nizozemsku van der Heijden je zabila pet, a Abbingh, Broch i Smeets po četiri gola. Igračicom utakmice proglašena je Nora Mork.

Drugog finalista saznat ćemo za nešto manje od dva sata, kad će u drugom polufinalu igrati Švedska i Francuska.