NAJNOVIJE VIJESTI

SP Rukomet (Ž): Ruskinje prošle tek nakon produžetaka, Češka izbacila Rumunjsku!

Neočekivane utakmice gledali smo za vrijeme popodneva.

Nevjerojatno uzbudljive i dramatične popodnevne susrete osmine finala Svjetskog rukometnog prvenstva za žene gledali smo u Njemačkoj.

Niti čak 13 golova nesavladive Cristine Neagu nije bilo dovoljno da Rumunjska upiše pobjedu nad Češkom. Čehinje su šokirale svijet i pobjedom od 28:27 izborile četvrtinu finala.

Igrala se igra gol za golom, uz konstantno vodstvo Rumunjki, koje su sredinom prvog dijela napravile seriju od 4-0 i otišle na, činilo se nedostižnih pet pogodaka prednosti, 15:10. Međutim, malo pomalo Čehinje su se u nastavku vraćale, a u periodu između 47. i 58. minute napravile su seriju 5-1 te preokrenule rezultat i došle do pobjede. Predvodila ih je Jerabkova sa sedam golova, dok je Luzumova dodala šest.

Ni u drugom susretu nije nedostajalo drame. Olimpijske pobjednice Ruskinje do posljednjih sekunda strepile su za prolaz protiv slabašne Južne Koreje. Vodile su Ruskinje tijekom cijelog susreta, sve do 28:28, kada prvi put Azijatkinje dolaze do prednosti. Ipak, susret je završio u produžetcima, nakon što je regularni dio završio 30:30. Naposljetku je rusko iskustvo prevagnulo i završilo je 36:35 za Rusiju.