SP Rukomet (Ž): Slovenke iznenadile Francusku, Južna Koreja srušila Nizozemsku

Velike senzacije već prvog dana natjecanja.

Novih pet utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva za žene je iza nas.

U skupini A najveću dosadašnju senzaciju vidjeli smo u susretu između Francuske i Slovenije, kojeg su Slovenke pobijedile s 24:23. Niombla je za Francuskinje postigla četiri gola, a Gros je na drugoj strani postigla pet. Ključan trenutak dogodio se u ranoj fazi kada Slovenke serijom 5-0 dolaze do nedostižnih 6:1.

Derbi dana u skupini B igrale su Švedska i Poljska, a završilo je 33:30 za Poljsku. Šveđanke su vodile sve do rezultata 11:10, kada Poljakinje rade 5-2 seriju i preokreću rezultat te na odmor odlaze sa 17:15. Gol za golom igra u nastavku nastavila se do 37. minute kada Poljska s igračicom više radi 5-0 seriju i odlazi na nedostižnu prednost od sedam pogodaka razlike, 26:19. Blagult tada radi seriju od 7-2 i približava se na dva gola zaostatka, 28:26, no do kraja kod Skandinavki nije bilo snage i Poljska je pobijedila ponajviše zahvaljujući odličnom kontranapadu i čak šest iskorištenih sedmeraca. Za Švedsku je Bella Gullden postigla pet pogodaka, Nathalie Hagman četiri, a po tri su dodale Johanna Alm, Ulriker Toft Hansen i Mellegard. Achruk je za Poljsku zabila šest pogodaka.

Japanke su bile blizu prve senzacije ovog Mundijala, s obzirom da su cijeli susret vodile protiv Brazila u skupini C. Međutim, u posljednjoj minuti Brazilke su s dva gola došle do remija 28:28. Rodrigues je za Brazil postigla osam pogodaka, a Amorim sedam, baš kao i Hara na drugoj strani.

Dvije utakmice vidjeli smo u D skupini. U prvoj je Srbija očekivano deklasirala Kinu, završilo je 43:23. Odmah su Srbijanke napravile seriju od 9:1 i dale do znanja da će upisati pobjedu. Do odmora je već bilo +10, 21:11, a u nastavku je prednost rasla do najvećih i konačnih 43:23. Za Srbiju su Damnjanović i Krpež Slezak postigle osam golova, dok je najbolji strijelac za Kinu bila Xiaomei s devet golova. Iznenađenje smo zato vidjeli u drugoj utakmici, u kojoj je Južna Koreja predvođena Kang, koja je zabila pet pogodaka, bila bolja od Nizozemske s 24:22.