SP Rukomet (Ž): Švedska bajka stala u polufinalu, Francuska izborila finale

Francuskinje će protiv Norveške igrati za naslov.

Nakon što je Norveška izborila finale Svjetskog rukometnog prvenstva za žene pobjedom nad Nizozemskom od 32:23, drugo polufinale na Barclaycard Areni u Hamburgu odigrale su Švedska i Francuska. Francuskinje su u dramatičnoj završnici pobijedile 24:22 i izborile nedjeljno finale.

Već u 40. sekundi Šveđanke su povele nakon uspješno realizirane kontre Nathalie Hagman, a Francuskinje su prvi pogodak postigle tek u petoj minuti. Lacrabere je s dva gola iz sedmeraca odvela Francusku na dva gola prednosti u osmoj minuti. Nakon što je Les Blues otišao na tri gola prednosti, 8:5, Henrik Signell odlučio je pozvati minutu odmora i u igru uvesti Ulriku Toft Hansen, koja je odmah izborila sedmerac, no Isabelle Gullden nije ga realizirala. Ipak, Bella je samo pola minute kasnije postigla svoj prvi gol na susretu, međutim, suci su isključili Westberg pa se Francuska s igračicom više odvojila na 10:6.

Blagult tada ipak ubacuje u višu brzinu. Filippa Idehn obranila je tri uzastopna udarca, francuske napadačice napravile su još dvije tehničke pogreške, a Jamina Roberts, Louise Sand i Nathalie Hagman sa četiri gola to su iskoristile i serijom 6-0 preokrenule rezultat pa se na odmor otišlo s vodstvom Šveđanki od 12:11.

U nastavku se igrao gol za golom sve dok Francuskinje ponovno nisu napravile 4-0 seriju i otišle na prednost 19:15. Signell je ponovno odlučio uzeti minutu predaha, a Šveđanke su pokazale karakter i golovima Westberg i Hagman ponovno izjednačile.

U zadnjih deset minuta igralo se gol za golom sve do posljednjih 70 sekundi. Tada su suci dva uzastopna puta dosudile Šveđankama prekršaje u napadu, koji su bili vrlo upitni. Švedski trener Signell poludio je na klupi i krenuo se svađati sa zapisničkim stolom pa je i njemu bio pokazan žuti karton. Francuskinje su to iskoristile s dva gola i upisale pobjedu 24:22.

Golmanica Francuske Amandine Leynaud upisala je 14 obrana i bila proglašena igračicom utakmice, a najviše pogodaka postigla je Hagman, njih osam. Pet je dodala Roberts, četiri Westberg, a dva Gullden, dok je Lacrabere s pet pogodaka bila najbolja u redovima Francuske.