SP Rukomet (Ž): Švedska nakon 16 godina izborila četvrtfinale, prošle i Dankinje

Skandinavke nisu imale problema u osmini finala.

Odigrane su i dvije večernje utakmice osmine finala Svjetskog rukometnog prvenstva za žene u kojima nismo vidjeli senzacije.

Švedska je očekivano i uvjerljivo deklasirala Sloveniju, završilo je 33:21, što znači da je Blagult prvi put nakon 2001. godine izborio četvrtfinale. Roberts i Gustin dovele su Šveđanke u rano vodstvo, a prvi gol Slovenke su postigle preko Gros tek u sedmoj minuti. Nathalie Hagman tada je s dva gola odvela Švedsku i na plus tri, prije nego je Gros ponovno smanjila. Ipak, Blagult je od samog početka nametnuo svoj ritam, Mellegard i Lagerquist postigle su nove pogotke i ubrzo je na semaforu stajalo 7:2. Skandinavke su mirno privele susret kraju prvog dijela, a na semaforu je stajao rezultat 18:12.

Iako je prvi gol zabila tek u osmoj minuti nastavka, Švedska nije izgledala potreseno tom činjenicom. Izabranice Henrika Signella kao da su se naljutile i serijom od četiri uzastopna gola u 46. minuti došle na deset pogodaka prednosti, 24:14. U konačnici, susret je završio s visokih 33:21, a najbolji strijelac bila je Johanna Westberg s osam pogodaka. Nathalie Hagman dodala je pet, dok su Jamina Roberts, Anna Lagerquist i Isabelle Gullden postigle po tri. Alja Koren za Deželu je zabila osam, a Ana Gros četiri.

U drugoj utakmici dana večeri Danska je srušila snove domaće Njemačke i rezultatom 21:17 ju izbacila s Mundijala. Elf je vodio u svega dva navrata, pri rezultatima 4:3 i 5:4, no sve osim toga bilo je dansko. Brza razigravanja, odlična igra krila i raspucani pivot bili su ključ pobjede, koja ni u jednom navratu nije bila upitna. Sa šest pogodaka najbolja Njemica bila je Xenia Smits, dok su po pet za Dansku zabile Mette Tranborg i Stine Jorgensen.