SP Rukomet (Ž): Švedska nakon preokreta srušila Češku, visoke pobjede Francuske i Rusije

Europske reprezentacije dominirale su ovim terminom.

Odigrano je novih sedam utakmica na Svjetskom rukometnom prvenstvu za žene, a nismo vidjeli iznenađenja.

Slovenke su u skupini A s 32:25 pobijedile Angolu. Najviše pogodaka, njih sedam, postigla je Gros, dok je za gošće Cazanga zabila šest. U drugoj utakmici Francuska je očekivano deklasirala Paragvaj, završilo je 35:13.

U skupini B Mađarska je očekivano deklasirala Argentinu 33:15. I u ovoj utakmici najviše pogodaka, koje je jedna igračica postigla, bilo je sedam i to od Kovacs, dok je de Leon za Argentinke postigla pet. Švedska i Češka odigrale su europski derbi u drugoj utakmici ove skupine, a završilo je 36:32 za Švedsku. Već nakon osam minuta u susretu je palo 14 pogodaka. Bio je to početak bez obrana, u kojemu su Čehinje vodile cijelo vrijeme, a u 16. minuti došle su i na pet pogodaka prednosti, 12:7.

Golmanica Satrapova odlično je ušla u susret i upisala sedam od 14 obrana, no nakon time-outa Blagult je iskoristio dvije brze kontre i uspješno smanjio zaostatak. Ipak, do kraja poluvremena Čehinje su održale prednost i na predah otišle s prednošću od 18:16. Ključni segment češke igre bilo je zaustavljanje najbolje Šveđanke Belle Gullden, koja je uputila tek tri udarca u prvih 30 minuta. Ipak, u nastavku su ubrzo Skandinavke došle do prvog vodstva. Bilo je to u 35:54 minuti pri rezultatu 22:21, a ubrzo su Šveđanke otišle i na tri pogotka prednosti, 26:23. Od tada Blagult prednost nije ispuštao, u jednom trenutku imao je i pet pogodaka prednosti (32:27), a u konačnici je završilo 36:32. Olivia Mellegard bila je igračica utakmice, a ujedno je bila najbolji strijelac Švedske, zajedno s Isabelle Gullden i Johannom Westberg, sve tri zabile su po šest golova, dok se Toft Hansen pridružila s pet, a Jamina Roberts sa četiri. Kod poražene momčadi Luzumova je zabila devet golova, a Jerabkova šest.

Jednu utakmicu vidjeli smo i u skupini C gdje je Rusija s 24:16 bila bolja od Brazila. Naposljetku, u skupini D Nizozemke su s 29:22 pobijedile Kamerun u utakmici u kojoj su po četiri gola zabile Polman, Van der Heijden, Djiepmou i Touba. U drugoj utakmici Srbija je protiv domaćina Njemačke deset sekundi prije kraja došla do izuzetno bitnog boda i remija 22:22.