SP Rukomet (Ž): Uvjerljive pobjede Španjolske, Norveške i Crne Gore

Favoritkinje nisu imale problema.

Odigrane su i posljednje tri današnje utakmice Svjetskog rukometnog prvenstva za žene, a favoritkinje su upisale sigurne pobjede.

U skupini A Španjolska je upisala 28:24 pobjedu nad Angolom, a unatoč prilično izjednačenom krajnjem rezultatu, ipak su Španjolke kontrolirale susret. Furija je uz pokoje vodstvo igrala sve do rezultata 9:9 kada se serijom 4-0 odvojila na četiri pogotka prednosti, koju nije ispuštala do kraja utakmice. Martin je postigla sedam pogodaka za Španjolsku, dok je na drugoj strani Carlos zabila četiri.

Europske prvakinje Norvežanke u skupini B nisu imale nikakvih problema protiv Mađarske, koju su pobijedile 30:22. Već u desetoj minuti rezultat je bio velikih 8:2, do odmora se prednost udvostručila, 22:11, da bi u konačnici završilo s osam pogodaka prednosti. Nora Mork zabila je šest pogodaka, dok je Hafra na drugoj strani zabila četiri.

Naposljetku, u skupini C Crna Gora uspješno je krenula u ovo natjecanje sigurnom pobjedom protiv Danske, završilo je 31:24. U prvih 14 minuta Skandinavke su postigle samo dva gola, što je bilo dovoljno da naše susjede dođu na prednost od 9:2. Do odmora Dankinje su smanjile na 17:12, no u nastavku su Crnogorke održavale prednost i u konačnici upisale uvjerljivu pobjedu. Radičević je postigla nevjerojatnih 12 pogodaka u redovima pobjednica, dok su Grigel i Tranborg za Dansku zabile po pet.