SP: Španjolska pobijedila Australiju, sjajan potez Davida Ville

Skupina B, 2. kolo: Australija - Španjolska 0:3.

Stadion Joaquim Américo Guimarães. Gledatelja: 39.375. Sudac: Nawaf Shukralla.

Strijelac: 0:1 Villa (36′), 0:2 Torres (69′), 0:3 Mata (82′).

Žuti karton: Špiranović, Jedinak (Australija), Ramos (Španjolska).

AUSTRALIJA: Ryan, McGowan, Špiranović, Wilkinson, Davidson, McKay, Jedinak, Bozanić (od 72′ Bresciano), Leckie, Taggart (od 46′ Halloran), Oar (od 61′ Troisi).

ŠPANJOSKA: Reina, Juanfran, Albiol, Ramos, Alba, Alonso (od 84′ Silva), Koke, Cazorla (od 68′ Fabregas), Iniesta, Villa (od 57′ Mata), Torres.

Nogometaši Španjolske pobijedili su Australiju i tako se pobjedom oprostili od Brazila i svjetske titule. Utakmica koja nije imala nikakav značaj osim prestiža.

Iniesta je u 36. minuti sjajno proigrao Juanfrana na desnoj strani koji je poslužio Villu, a napadač Španjolske je sjajnim udarcem nadmudrio Ryana – 0:1.

U 69. minuti Iniesta je još jednom pokazao svu raskoš talenta odlično proigravši Torresa – 0:2. Treći i posljednji gol na utakmici Španjolska je postigla u 82. minuti. Fabregas je pronašao Matu koji se odlično snašao i provukao loptu kroz noge australskom vrataru.