SP u boćanju: Brnić i Živolić zlatni u štafetnom izbijanju

Leo Brnić osvojio je broncu i u brzinskom izbijanju, a Goran Percan bio je treći u krugovima

Leo Brnić i Darijan Živolić

Leo Brnić (Vargon) i Darijan Živolić (Istra Poreč), hrvatski boćarski reprezentativci, osvojili su zlatnu medalju u štafetnom izbijanju na Svjetskom seniorskom prvenstvu u argentinskom gradu Bahia Blanca. Živolić i Brnić su u finalu pogodili 54 boće iz 61 izbačaja, što je bilo za boću više od francuskog dvojca Micouda i Chirata koji su pogodili 53/61.

Brončana odličja u štafeti ponijeli su Talijani Roggero i Ferrero te Slovenci Bočnik i Petrič.

Uz zlato osvojene su još dvije bronce iz preostalih pet disciplina. Brnić je broncu osvojio  i u brzinskom izbijanju. Brnić je u polufinalu pogodio najslabiji rezultat 41/50 te je ostao bez finalne serije.

Goran Percan (Vargon) broncu je osvojio u bližanju i izbijanju u krug. Percan je u polufinalu poražen od Francuza Percheranciera 29:21. Zanimljivo, ovo je prva hrvatska medalja u krugu nakon osam godina i zlata koje je Alen Guštin osvojio na Svjetskom prvenstvu u Torinu.