SP u dugom triatlonu: Deseto mjesto Andreja Vištice

Na Svjetskom prvenstvu u dugom triatlonu u Švedskoj, Andrej Vištica zauzeo je 10, mjesto.

Andrej Vištica/andrejvistica.com

Andrej Vištica ostvario je odlično 10. mjesto na Svjetskom prvenstvu u dugom triatlonu održanom u švedskom gradu Motali. U iznimno teškoj utrci koja se sastojala od 1500 metara trčanja u rijeci Vattern na 14 Celzijevih stupnjeva, vožnje biciklom od 120 kilometara te trčanja od 30 km pobijedio je Francuz Cyril Viennot.

Drugo mjesto pripalo je Dancu Martinu Jensenu koji je zaostao 12 sekundi, dok je trećeplasirani Britanac Skipper na cilj došao 37 sekundi iza pobjednika.

Vištica je plivački dio utrke odradio sa dvije minute zaostatka od vodećeg u grupi gdje se nalazio ukupni pobjednik, biciklistički dio završio je sa četvrtim vremenom što ga je dovelo do šestog mjesta ukupno te je sa trčanjem u vremenu od jednog sata i 56 minuta uspio zadržati mjesto među prvih 10.

Vištica je na kraju bio zadovoljan ostvarenim što je bio i cilj prije utrke, a zadovoljava ga činjenica kako se zaostaci za vodećima iz utrke u utrku smanjuju.