SP u rukometu na pijesku: Hrvatska reprezentacija srebrna, Brazilci u finalu bolji nakon raspucavanja

Finale: Brazil - Hrvatska 2:1 (20:23, 26:20, 5:2 raspucavanje)

Foto Cinara Piccolo/CBHb/Photo&Grafia

Hrvatska reprezentacija u rukometu na pijesku osvojila je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu koje se održavalo u brazilskom Recifeu. Naime, nakon slavlja nad Danskom od 2:1 u setovima u polufinalu natjecanja u borbi za najsjajnije odličje snage su odmjerili s domaćinom Brazilom.

Prvi set pripao je Hrvatima koji su slavili 23:20, dok su u drugom setu slavili Brazilci 26:20. O novom prvaku odlučivalo se raspucavanjem u čemu je uspješnija bila domaća ekipa 5:2 koja je na kraju upisala pobjedu od 2:1 u setovima. Kod Hrvatske najbolji je bio Matej Semren s 14 poena, dok je njih deset imao Drago Vojnović.

Hrvatskoj pjeskaškoj reprezentaciji ovo je treća medalja sa svjetskih prvenstava, naime, 2008. u Cadizu osvojila je zlato, dok se iz Omana 2012. vratila s broncom.

Finale:  Brazil – Hrvatska 2:1 (20:23, 26:20, 5:2 raspucavanje)