SP u rukometu: Poljska pobijedila Švedsku i izborila ogled protiv Hrvatske u četvrtfinalu

Utakmica osmine finala: Poljska - Švedska 24:20 (10:11)

Bartosz Jurecki/Getty Images

Rukometaši Poljske pobijedili su Švedsku 24:20 i izborili su četvrtfinale u kojem će odmjeriti snage protiv Hrvatske. Poljska i Švedska odigrali su rastrganu utakmicu u kojoj su Poljaci na kraju bili sretniji i spretniji u posljednjih deset minuta, iako su u tom periodu propustili nekoliko izglednih prilika da se odvoje.

Švedska je u posljednjih pet minuta ušla s dva gola zaostatka, a ujedno su zaradili dva isključenja tako da su završnicu odigrali s igračem manje.

Michal Jurecki i Bartosz Jurecki predvodili su Poljsku s pet golova,  Slawomir Szmal sakupio je 12 obrana.