SP u veslanju: Martin i Valent Sinković osvojili naslov svjetskih prvaka u dvojcima na pariće!

Braća Sinković, inače članovi trofejnog četverca na pariće, novo su svjetsko zlato osvojili u vremenu 6:00.52

Martin i Valent Sinković osvojili su naslov svjetskih prvaka na Svjetskom veslačkom prvenstvu u Amsterdamu! Braća Sinković, inače članovi trofejnog četverca na pariće, novo su svjetsko zlato osvojili u kategoriji dvojaca na pariće, odveslavši finale u vremenu 6:00.52.

Sinkovići su od početka finala poveli, zadržavši stečenu prednost do kraja utrke. Drugo mjesto osvojili su Talijani Romano Battisti i Francesco Fossi s vremenom 6:04.42, dok je treća bila australska posada s vremenom 6:04.43.

Hrvatski reprezentativci su dominirali tijekom cijelog prvenstva, postavši u polufinalu prva posada dvojca na pariće koja je je dionicu od 2.000 metara savladala za manje oe šest minuta (5:59.72).

– Uživao sam u utrci. Ostali čamci držali su se izjednačeno u liniji iza nas i mi smo ih promatrali. To je najbolji način za gledanje Svjetskog veslačkog prvenstva, našalio se nakon finala Valent Sinković.