[VIDEO] SP U17 (M): Španjolska i Brazil posljednji polufinalisti

Svjetsko nogometno U17 prvenstvo polako se bliži svome kraju. Nakon što su jučer svoje četvrtfinalne utakmice odigrale četiri momčadi, danas su i preostale reprezentacije saznale svoje protivnike u polufinalu.

U prvom od dva današnja derbija Španjolska je s 3:1 i lakše od očekivanog pobijedila dosada neporaženi Iran. Poveli su preko Ruiza već u 13. minuti, prije nego su Gomez i Ferran s dva gola u samo sedam minuta odveli Furiju na nedostižnih 3:0. Rezultat je samo uspio smanjiti Karimi u 69. minuti.

Drugi četvrtfinalni par danas činili su Njemačka i Brazil. Dva svjetska nogometna velikana susrela su se u Kolkati, a Selecao je nakon preokreta pobijedio s 2:1. Elf je u vodstvo doveo Arp u 21. minuti iz kaznenog udarca, no u nastavku Weverson i Paulinho preokreću rezultat i odvode Brazil u polufinale.

SP U17, četvrtfinale:

Španjolska 3:1 Iran (Ruiz 13., Gomez 60., Ferran 67. / 69. Karimi)

Njemačka 1:2 Brazil (Arp 21. – 11m / 71. Weverson, 77. Paulinho)

Time smo saznali i parove polufinala. Brazil će snage odmjeriti protiv Engleske, koja je u četvrtfinalu sa 4:1 srušila SAD, dok će Španjolska snage odmjeriti s Malijem, koji je ranije izbacio i Ganu. Utakmice će se igrati u srijedu 25. listopada, a pobjednici će izboriti veliko finale.

Da podsjetimo, u osmini finala ispali su Kolumbija, Paragvaj, Meksiko, Francuska, Japan, Irak, Niger i Honduras, dok su Mundijal još u grupnoj fazi natjecanja napustili Novi Zeland, Turska, Gvineja, Kosta Rika, Sjeverna Koreja, Nova Kaledonija, Čile i domaćin Indija.