SP U18 Vaterpolo: Hrvatska dobila derbi

Još jedna pobjeda naših reprezentativaca.

Hrvatska muška juniorska vaterpolo reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u mađarskom Szombathelyu odigrala je drugi susret u skupini C. Hrvatski vaterpolisti u derbiju skupine s minimalnom prednošću svladali su reprezentaciju Italije.

Obje reprezentacije pružile su dobru igru, a odlučila je treća četvrtina, koju je Hrvatska dobila s 3:1. Na poluvremenu rezultat je bio poravnat, na semaforu je bilo 6:6. Nakon odmora Hrvatska je preuzela igru u svoje ruke i pobjedom stigla na korak do osvajanja prvog mjesta u skupini. Hrvatsku su s po tri pogotka predvodili Kristijan Čulina, Jakov Markić, Luka Bajić i Branimir Herceg, a vratar Antonio Vukojević iskazao se s devet obrana.

Sutra je, s početkom u 9:30 sati, na rasporedu susret s reprezentacijom Sjedinjenih Američkih Država.