SP U18 Vaterpolo: Hrvatska osigurala četvrtfinale

Uvjerljiva pobjeda naših juniora.

Hrvatska muška juniorska vaterpolo reprezentacija na Svjetskom prvenstvu stigla je do treće pobjede i osigurala plasman u četvrtfinale. Za prvo mjesto u skupini C svladali su SAD rezultatom 14:8.

Prva četvrtina pripala je Amerikancima, što je probudilo hrvatske vaterpoliste, koji na poluvrijeme odlaze s minimalnom prednošću. Treću dionicu Hrvatska dobiva sa zgoditkom prednosti, dok su u posljednjem djelu potpuno nadigrali protivnike i četvrtinu dobili rezultatom 6:2. Hrvatsku su s po tri pogotka predvodili Marko Radulović, Jakov Markić i Branimir Herceg, a ponovo je odličan bio vratar Antonio Vukojević, bio je igrač utakmice i sakupio trinaest obrana.

U srijedu je na rasporedu posljednji susret Hrvatske u skupini, snage će odmjeriti s reprezentacijom Uzbekistana.