SP (Ž) Kvalifikacije: Čehinje deklasirale Farske Otoke

Ženska nogometna reprezentacija Češke upisala je prvu pobjedu u prvoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo, koje će se 2019. godine odigrati u Francuskoj.

Izabranice Karela Rade bez većih problema obračunale su se s domaćom momčadi i na Torsvollur stadionu u Torshavnu slavile s visokih 8:0. Već u osmoj minuti Katerina Svitkova izravnim golom iz kornera dovela je Češku u vodstvo, a nakon još jednog njezinog kornera u 25. minuti Bartonova je glavom povisila na 2:0. Dvije minute kasnije Bartonova je upisala asistenciju, a Kozarova zabila za 3:0. Do odmora još su se Divišova, Kozarova i Svitkova upisale u strijelce i na predah se otišlo s visokih 6:0.

U nastavku se umirio tempo igre, no u 68. minuti Kozarova je kompletirala svoj hat-trick, prije nego je Vonkova dvije minute kasnije postavila konačnih 8:0. U ovoj skupini 5 još se nalaze i Njemačka, Island i Slovenija, a s obzirom da samo jedna zemlja direktno prolazi na Mundijal, vrlo je vjerojatno da će to biti višestruke prvakinje Njemice.

Ovim susretom započeo je najatraktivniji, europski dio kvalifikacija za najveću nogometnu žensku smotru, koji će trajati sve do 13. studenog 2018. godine.