SP (Ž) Kvalifikacije: Hrvatice s igračicom manje uzele bod Ukrajini

Ženske nogometne reprezentativke Hrvatske odigrale su prvu utakmicu skupine 4 kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo, koje će se 2019. godine održati u Francuskoj. Na Areni Lviv Hrvatska je remizirala s Ukrajinom 1:1 i tako došla do velikog boda.

Ukrajinke su očekivano bolje krenule u utakmicu i u 13. minuti uputile prvi pokušaj, no Boychenko je nakon slobodnog udarca Shmatko pucala ravno u Bačić. Šest minuta kasnije prvi udarac za Hrvatsku uputila je Rudelić, no Samson je upisala prvu obranu. Uslijedio je po jedan udarac sa svake strane, Shmatko i Dujmenović pucale su pored gola.

Tada kreću problemi za izabranice Božidara Miletića. Prvo se u 28. minuti ozlijedila Maltašić pa ju je zamijenila Slipčević, da bi u 42. minuti Conjar dobila drugi žuti i isključujući crveni karton. Do odmora je ostalo 0:0, a u nastavku su Ukrajinke zaigrale još ofanzivnije.

Prvo je u 59. minuti Diatel s desetak metara pucala zamalo pored gola, prije nego je udarac Apanaschenko iz 64. minute Bačić krajnjim naporom obranila. Romanenko je u igru ušla u 68. minuti, a samo dvije minute kasnije Bačić je morala intervenirati nakon njezinog udarca. I onda, u 75. minuti, najstroža kazna za domaćina. Horvat je srušila Apanaschenko u kaznenom prostoru, a sutkinja Florence Guillemin iz Francuske pokazala je na bijelu točku. Šundov je zbog prigovora dobila žuti karton, a sigurna realizatorica kaznenog udarca bila je Daryna Apanaschenko.

Međutim, naše igračice nisu se predavale i u prvoj minuti sudačke nadoknade lopta je došla do Ivane Rudelić, koja je izjednačila i donijela veliko slavlje na klupi i terenu.

U ovoj skupini još se nalaze velike favoritkinje Šveđanke, zatim Dankinje i igračice Mađarske. Samo jedna momčad direktno će izboriti plasman na Mundijal, dok će najbolje drugoplasirane momčadi ići u play-off. Iduću utakmicu Hrvatska će igrati u Varaždinu19. rujna od 16 sati, kada će na Stadionu Anđelko Herjavec ugostiti aktualne olimpijske viceprvakinje, momčad Švedske.