SP (Ž) Kvalifikacije: Hrvatska nemoćna protiv viceprvakinja Europe

Nakon remija s Ukrajinom i Mađarskom te porazom od Švedske, hrvatske reprezentativke ugostile su viceprvakinje Europe, reprezentaciju Danske. Dankinje su pokazale zašto su jedna od najboljih momčadi na svijetu i pobijedile rezultatom 4:0.

Na prvi gol se čekalo samo sedam minuta, a postigla ga je kapetanica Pernille Harder lijepim udarcem s dvadesetak metara. U 27. minuti ista igračica pogodila je za povećanje prednosti. Izabranice Božidara Miletića taj su rezultat držale sve do same završnice, kada je Danska svoju pobjedu učinila još uvjerljivijom. Prvo je Christiansen pogodila u 89. minuti, da bi se u listu strijelaca duboko u sudačkoj nadoknadi upisala i Bruun, samo dvije minute po svom ulasku u igru. Hrvatska ženska reprezentacija kvalifikacije nastavlja u travnju iduće godine, domaćim okršajem protiv Ukrajine.

U drugoj utakmici dana u Skupini 4, Švedska je kod kuće pobijedila Mađarsku s visokih 5:0, te Danska i Švedska ostaju bodovno poravnate na prve dvije pozicije na tablici. Hrvatska drži treće mjesto s dva osvojena boda.

Sutkinja: L. Clarke (Škotska)

Strijelci: 0:1 – Harder (7′), 0:2 – Harder (27′), 0:3 – Christiansen (89′), 0:4 – Bruun (90+4′)

Žuti kartoni: Jelenčić (23′), Maltašić (35′), Larsen (69′)

Hrvatska: Bukovec, Jelenčić, Dujmenović, Nevrkla, Horvat, Lojna (od 89′ Dujmović), Landeka, Šundov (od 82′ Lubina), Maltašić, Conjar (od 46′ Andrlić), Žigić. Izbornik: B. Miletić

Danska: Petersen, Arnth, Christiansen, Troelsgaard (od 90+2′ Thogersen), Nielsen, Nadim (od 90+2′ Bruun), Harder, Veje, Larsen, Pedersen, Sorensen (od 62′ Sandvej).  Izbornik: N. Nielsen