SP (Ž) Kvalifikacije: Island deklasirao Farske Otoke

U skupini 5 europskog dijela kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo nogometašica, koje će se 2019. godine održati u Francuskoj, Island je na Lauggardalsvollur u Reykjaviku s 8:0 deklasirala Farske Otoke i nanijela im drugi uzastopni poraz.

Bila je ovo prva kvalifikacijska utakmica Islanđanki u ovom ciklusu, a u susret su startale furiozno. Već u trećoj minuti Albertsdottir je pronašla Jensen, koja zabija za 1:0. Brynjarsdottir je samo dvije minute kasnije pucala pored gola, a Hansen je upisala prvu obranu nakon udarca Jensen u 12. minuti. Ipak, ništa nije mogla pet minuta kasnije kada je Jonsdottir povisila na 2:0. U 21. minuti Brynjarsdottir je pogodila stativu, a nakon serije promašaja Jensen je svojim drugim golom povisila na 3:0. U 39. minuti Gisladottir je izvela korner, a Gunnarsdottir glavom zabila za 4:0, rezultat kojim se ujedno i otišlo na odmor.

Nastavak su Skandinavke otvorile kao i prvi dio – pogotkom. Igrala se 47. minuta kada je Gisladottir izvela još jedan korner, a ovaj put Jonsdottir je glavom zabila za 5:0. Nastavile su Islanđanke s udarcima, tako su pored gola pucale Albertsdottir i Gisladottir, prije nego je u 66. minuti Fridriksdottir zatresla mrežu za 6:0.

U posljednje dvije minute Thorvaldsdottir i Fridriksdottir postigle su dva gola za konačnih 8:0. Vrijedi spomenuti kako su Islanđanke uputile 31 udarac, od toga 15 u okvir, a gošće nisu nijednom pucale prema golu Islanda.