SP (Ž) Kvalifikacije: Njemačka deklasirala susjednu Sloveniju

Nakon razočaravajućeg ispadanja u četvrtfinalu Europskog prvenstva, braniteljice četvrtog mjesta s prošlog Svjetskog prvenstva furiozno su krenule u kvalifikacije za nadolazeće SP, koje će se 2019. godine održati u Francuskoj.

Njemačka je sa čak 6:0 razbila Sloveniju i od prvog kola zauzela vrh skupine 5, kojeg će realno teško ispustiti. Već u 15. minuti Simon je poslala okomitu loptu u šesnaesterac, koju je pokupila Huth i zabila za 1:0. Samo tri minute kasnije Erman je u kaznenom prostoru srušila Kemme i sutkinja Volha Tsiareshka iz Bjelorusije pokazala je na bijelu točku. Sigurna realizatorica bila je Dzsenifer Marozsan i povisila na 2:0. Još dva gola primila je Čevnik do kraja poluvremena. Prvo je u 35. minuti Marozsan izvela slobodni udarac, a Hendrich glavom povisila na 3:0, da bi u sudačkoj nadoknadi Kemme pokupila odbijenu loptu i zabila za 4:0.

U nastavku su Njemice usporile tempo, ali i tako su uspjele postići dva pogotka. Huth je deset minuta prije kraja uposlila Kemme, koja svojim drugim golom zabija za 5:0, da bi u 88. minuti Demann nakon centaršuta Marozsan postavila konačnih 6:0.

Njemačka (4-4-2)

Schult (Benkarth 26′) – Maier, Hendrich (35.), Peter (Elsig 64′), Simon – Laudehr (Islacker 72′), Demann (88.), Marozsan (18. – 11m), Dabritz – Huth (15.), Kemme (45+2., 80.)

Slovenija (4-3-3)

Čevnik – Kralj, Erman, Rozmarić, Agrez – Makovec, Čonč (Mori 64′), Zver – Erzen, Prašnikar (Rogan 84′), Tibaut (Kolbl 79′)

SP (Ž), kvalifikacije, prvo kolo, skupina 5:

Njemačka 6:0 Slovenija (Huth 15., Marozsan 18. – 11m, Hendrich 35., Kemme 45+2., 80., Demann 88.)