SP (Ž) Kvalifikacije: Uvjerljive pobjede Norveške, Italije, Poljske i Švicarske

Osim što je Hrvatska došla do senzacionalnog boda u utakmici protiv Ukrajine u sklopu europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo nogometašica u Francusku, odigrane su još četiri utakmice prvog kola.

U skupini 2 sudionice ovoljetnog Europskog prvenstva, Švicarke, očekivano su u Albaniji pobijedile domaćina 4:1. U 23. minuti Maritz je izvela korner, a Brunner zakucala loptu u mrežu za 1:0. Napadi su sijevali od strane Švicarki, a Bachmann je konačno u 39. minuti povisila prednost, da bi samo dvije minute kasnije Ana-Maria Crnogorčević iz kaznenog udarca zabila za 3:0. U 67. minuti Dickenmann je zabila za 4:0, a utješni gol Albankama je donijela Begolli devet minuta prije kraja.

I druga utakmica ove skupine završila je 4:1 pobjedom, a u njoj su se sastale Poljska i Bjelorusija. Domaća momčad od samog početka nametnula se na terenu i do prednosti došla već u 14. minuti, zabila je Tarczynska, nakon što je prethodno Voskobovich obranila udarac Winczo. Kamczyk je u 37. minuti povisila na 2:0, prije nego je Pajor nakon prizemnog centaršuta Wicnzo zabila za 3:0. Tračak nade gošćama je donijela Shcherbachenia golom u 44. minuti, no bilo kakve dvojbe oko pobjede otklonila je Pajor, koja je svojim drugim pogotkom postavila konačnih 4:1.

Momčad od koje se toliko očekivalo na Euru, a koja je ispala već u grupnoj fazi, Norveška, također je sa 4:1 upisala pobjedu na startu kvalifikacijske skupine 3. Poražena je Sjeverna Irska, a prvi gol primila je već u 15. minuti preko Reiten. Graham Hansen je u sudačkoj nadoknadi uspješno realizirala najstrožu kaznu i povisila na 2:0, a Utland je na asistenciju Graham Hansen u 52. minuti zabila za 3:0. Milligan je u 89. minuti uspjela smanjiti, a do svog drugog gola Reiten je došla u drugoj minuti sudačke nadoknade postavivši tako konačnih 4:1.

Posljednja utakmica bila je ona između Italije i Moldavije, a Talijanke su upisale uvjerljivo slavlje od čak 5:0. U susretu skupine 6 sve je bilo rješeno već nakon prvog dijela. Sabatino je na asistenciju Bonansee već u devetoj minuti zabila za 1:0, a Bonansea se i sama upisala u listu strijelaca 12 minuta kasnije. Njoj je asistirala Girelli, koja je u 33. minuti povisila na 3:0, nakon centaršuta Stracchi. Pet minuta kasnije Stracchi je upisala još jednu asistenciju, a Bergamaschi zabila za 4:0, dok je konačni rezultat svojim drugim golom postavila Girelli pola sata prije kraja.

Europske kvalifikacije za SP 2019., prvo kolo:

Skupina 2

Albanija 1:4 Švicarska (Begolli 81. / 23. Brunner, 39. Bachmann, 41. – 11m Crnogorčević, 67. Dickenmann)

Poljska 4:1 Bjelorusija (Tarczynska 14., Kamczyk 37., Pajor 42., 59. / 44. Shcherbachenia)

Skupina 3

Norveška 4:1 Sjeverna Irska (Reiten 15., 90+2., Graham Hansen 45+2. – 11m, Utland 52. / 89. Milligan)

Skupina 6

Italija 5:0 Moldavija (Sabatino 9., Bonansea 22., Girelli 33., 60., Bergamaschi 38.)