SP (Ž) Kvalifikacije: Wales minimalno slavio u gostima protiv Kazahstana

U prvoj utakmici skupine 1 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo za žene, koje će se 2019. godine održati u Francuskoj, Kazahstan je na Astana Areni s minimalnih 1:0 izgubio od Walesa.

Već u četvrtoj minuti mogle su gošće povesti, no Zheleznyak je obranila pokušaj Green. Uslijedila su dva pokušaja pored gola s obje strane, Nikolayenko za Kazahstan, a Green ponovno za Wales, prije nego je Zheleznyak upisala novu obranu, ovaj put na udarac Fishlock. Kirgizbaeva je uputila prvi udarac u okvir za Kazahstanke, no O’Sullivan je bila spremna, a uslijedili su neuspješni pokušaji Dykes, Inge, Green i Roberts te se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku iz prvog udarca vidjeli smo pogodak. Ladd je u 54. minuti izvela korner, a Fishlock nakon gužve zabila za prednost Walesa. Samo minutu kasnije domaćin je mogao izjednačiti, nakon polukontre Nurusheva je pucala, ali O’Sullivan je izbila loptu u korner. Do kraja susreta Kazahstanke nisu uspjele izjednačiti i Wales je upisao minimalnu, ali zasluženu pobjedu.

Vrijedi spomenuti i kako su u ovoj skupini još Bosna i Hercegovina, Rusija i apsolutne favoritkinje engleskinje, a samo prvoplasirana momčad osigurat će put na Mundijal.