Španjolski Superkup: Real i Atletico remizirali u prvoj utakmici, Modriću i Mandžukiću po 78 minuta

Španjolski Superkup, prva utakmica: Real Madrid - Atlético 1:1 (James 81'; Raúl García 88')

Španjolski Superkup, prva utakmica

Real Madrid – Atlético 1:1

Stadion: Santiago Bernabéu.

Sudac: Javier Estrada.

Poluvrijeme: 0:0.

Strijelci: 1:0 James (81′), 1:1 Raúl García (88′, as. Koke).

Žuti kartoni: Xabi Alonso, Ramos (Real); Koke, Siqueira, Mario Suárez, Mandžukić, Raúl García (Atlético).

Real Madrid (4-3-3): Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Xabi Alonso, Kroos, Modrić (od 78′ Di María) – Bale, Benzema, Ronaldo (od 46′ James). Trener: Carlo Ancelotti.

Atlético (4-4-2): Moya – Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira (od 64′ Ansaldi) – Gabi, Mario Suárez, Saúl (od 57′ Griezmann), Koke – Raúl García, Mandžukić (od 78′ Jiménez). Trener: Diego Simeone.

Prvi madridski derbi u španjolskom Superkupu, ujedno i prvi okršaj Luke Modrića i Marija Mandžukića, završio je bez pobjednika. Real i Atlético odigrali su na Santiago Bernabéuu 1:1.

Domaćine je u vodstvo doveo James u 81. minuti, tri minute nakon što su obojica hrvatskih reprezentativaca izašli iz igre. Sedam minuta kasnije Raúl García je „colchonerosima“ osigurao vitalan rezultat uoči uzvrata.

James je pogodio nakon gužve pred Moyinim golom. Loptu je na peterac uputio Carvajal, loše ju je zahvatio Benzema, a odbijanac je pokupio najbolji strijelac SP-a u Brazilu te s desetak metara donio kraljevskom klubu vodstvo.

Izjednačenje je stiglo nakon kornera koji je izveo Koke. García je odličnim refleksom pospremio loptu iza Ikera Casillasa.

Zanimljivo, Modrić i Mandžukić izašli su iz igre u istom trenutku. Ancelotti je u 78. minuti umjesto Luke uveo Di Maríju, dok je Simeone mijenjajući Mandžukića priliku za debi dao Raulu Jiménezu.

Upravo je Mandžukić u prvom poluvremenu imao dvije izgledne šanse, no oba je puta gađao točno u Casillasa. U drugom je dijelu zaradio i opomenu zbog naguravanja sa Sergijom Ramosom.

S druge su strane sjajne prilike propustili Ronaldo u prvom te Bale u drugom dijelu (iz slobodnog udarca). Real je kroz cijelu utakmicu imao uvjerljivu premoć u posjedu lopte.

Uzvratna utakmica igra se u petak u 22.30 sati na Vicente Calderónu.