Spezia osigurala doigravanje, Šitum ponovno strijelac

Hrvatska kolonija u Italiji slavila je na gostovanju kod Lanciana što im je donijelo doigravanje za Serie A.

Momčad Nenada Bjelice slavila je u subotu na gostovanju kod Lanciana rezultatom 0:2 u sklopu 41. kola talijanske Serie B. Bilo je to ujedno i pretposljednje kolo u kojem je ekipa Spezie osigurala doigravanje za najviši razred talijanskog nogometa.

Prvi pogodak za goste djelo je Marija Šituma koji je poentirao u 45. minuti zabivši svoj peti pogodak sezone. Pobjedu i playoff potvrdio je Gianetti u 91. minuti susreta.

Osim strijelca Šituma, cijeli susret za Speziju odigrali su Čanađija i Brezovez, a igrali su još i BiH reprezentativac Zoran Kvržić te Mato Miloš. Pobjedom je Spezia zasjela na peto mjesto sa 64 boda, a u posljednjem kolu igra protiv Barija.

Eventualnom pobjedom bi momčad Nenada Bjelice ostvarila još bolju poziciju pred doigravanje u kojem sudjeluje šest ekipa, a po prvi put u povijesti Serie A je izborio Frosinone.