SVJETSKO JUNIORSKO RUKOMETNO PRVENSTVO

SP:JUNIORI REMIZIRALI S DOMAĆINOM ALŽIROM

HRS

Izabranici Hrvoja Horvata nakon tri pobjede upisali su prvi remi na Svjetskom prvenstvu protiv domaćina Alžira rezultatom 24:24 (11:9).

Teška i neizvjesna utakmica bila je od samoga početka. Igrao se gol za golom sve do jednog trenutka kada su hrvatski juniori preko Markušića i Hrstića donijeli Hrvatskoj dva gola prednosti. Odličnim obranama Alžirskog vratara juniori se nisu mogli odvojiti na veću gol razliku, a Alžirci uspijevaju ponovno izjednačiti rezultat. Ipak, rezultat na poluvremenu ostao je na strani izabranika Hrvoja Horvata.

Nakon što su juniori  ispustili tri gola prednosti, Alžirci su se vratili u igru i ponovnim izjednačenjem učinili drugo poluvrijeme neizvjesno do samog kraja. Igralo se gol za golom, te je zadnjih 30 sekundi pripalo Hrvatima koji pak nisu znali iskoristiti i pretvoriti u pobjedu.

Najbolji strijelac juniora bio je Hrstić s upisanih osam pogodaka, dok se kod Alžira istaknuo Djedid s pet.

Posljednju utakmicu u skupini D hrvatski reprezentativci igraju u ponedjeljak 24. srpnja s početkom u 13 sati.