Splićani dvoznamenkasti, Osijek Kelme upisao treću pobjedu u nizu

Nacional je visokim domaćim porazom vjerojatno ispao iz utrke za doigravanjem, a to znači da su definitivno predali naslov prvaka.

U 16. kolo 1. Hrvatske malonogometne lige nije bilo previše iznenađenja, vodeće momčadi nastavile su pobjeđivati, a polako se iskristaliziraju pozicije za playoff, kao i one za ispadanje iz lige.

Split Tommy – Albona Potpićan 98     10:1

Splićani su sa 10 komada u mreži ispratili posljednjeplasirani Potpićan koji je na Gripe doputovao sa samo osam igrača. Dobro su se Istrijani držali u prvome dijelu, kapitulirali su prvi puta tek u 11. minuti, a potom i u posljednjoj u prvom poluvremenu, a oba pogotka postigao je Ante Ćorluka. U nastavku su domaći do vrha natrpali mrežu, Ćorluka je upisao hattrick, a sa dva pogotka istaknuo se i Maro Đuraš. Počasni pogodak Potpićanu je u posljednjim sekundama donio Marin Katović.

Osijek Kelme – Uspinjača    3:1

Osječani su se trećom pobjedom u nizu plasirali na visoko peto mjesto, a u sljedećem kolu u Zrinjevac im dolazi Crnica, te bi eventualnim slavljem mogli zabetonirati poziciju za doigravanje. Već u prvoj minuti Andrej Pandurević načeo je goste, a to je bio i jedini gol u prvom poluvremenu. Repriza početka utakmice dogodila se u nastavku, samo je ovog puta Pandurevića zamijenio Matijas Mijić koji je udvostručio prednost, a ona je stajala do 28. minute kada Ivan Obšivač vraća Uspinjaču u igru. Pandurević je pred kraj utakmice svojim drugim pogotkom riješio pitanje pobjednika i ponjeo epitet igrača utakmice.

Crnica – MNK Brod 035      8:2

Crnica je pred svojih 200-tinjak gledatelja visoko porazila Brođane, i u svojoj premijernoj sezoni među prvoligašima stigla pred vrata elite koja će igrati u doigravanju. Josip Radić i Ivan Škugor u razmaku od minute dovode Crnicu u veliko vodstvo, a u 15. minuti najbolji strijelac među vratarima Darko Milanović smanjuje na 2:1. U 18. minuti Nikola Pavić i Škugor dižu rezultat na 4:1, a do poluvremena je Milanovića svladao i Stjepan Perišić. Robert Nospak načeo je Brođane u drugom poluvremenu, a nakon tog pogotka uspjeli su se Slavonci malo stabilizirati, te smanjiti preko Igora Mirkovića. Konačni rezultat postavio je Marko Marčić u 38. minuti. Utakmicu je obilježio okršaj trenera Mladena Perice i Ivice Ćorluke koji su isključeni nakon međusobnog “čašćenja” riječima.

Nacional – Square     0:5

Iako svi znaju da je Nacional u velikim problemima, malo tko je očekivao da će im Gospari utrpati pet komada u gostima. Nacional je u prvom dijelu sezone prikupio dovoljan broj bodova, te nebi trebao imati problema oko ostanka u ligi, dok će mu doigravanje vjerojatno izmaknuti. Square je na odmor otišao sa prednosti 2:0 preko Hrvoja Cvjetkovića i Antonija Konsua. U 29. minuti bilo je već 4:0, a pogotke su postigli Igor Leovski i Borna Tikvica. Konačnu petardu opalio je Marko Kuraja pred sami kraj utakmice.

Futsal Dinamo – Vrgorac    3:1

Futsal Dinamo uspio je preokrenuti prednost Vrgorčana i zadržati prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Vrgorac je poveo u 12. minuti golom Zvonimira Horvata, a to je ujedno bio i jedini pogodak u prvom dijelu. U nastavku je bljesnuo Vedran Matošević koji je prvo u 23. minuti izjednačio, a potom u 31. minuti potpuno okrenuo rezultat. U posljednjoj minuti kompletirao je Matošević hattrick za konačnih 3:1.

Novo Vrijeme – Alumnus     5:4

U Makarskoj su Novo Vrijeme i Alumnus odigrali sjajnu utakmicu sa devet pogodaka, gledatelji su osim velikog broja golova mogli biti zadovoljni i sa pobjedom domaćina. U 6. minuti Vedran Kazazić i Vinko Nižetić postigli su pogotke za domaće vodstvo, a već u 8. minuti smanjio je Filip Pezelj, da bi do poluvremena Ivan Herceg izjednačio rezultat. Pezelj je u 26. i 27. minuti postigao nove pogotke i doveo Alumnus pred pobjedu, ali domaći nisu tako mislili. Prvo je Mate Vuković u istoj minuti smanjio vodstvo, a potpuni preokret donio je Kazazić. On je u 31. minuti izjednačio, a zatim u posljednjoj minuti iz deseterca pogodio za potpuni preokret i pobjedu Makarana.