Split izborio polufinale Kupa

Nogometaši Splita dobrom igrom pregazili Zadar

U zaostalom susretu Hrvatskog nogometnog kupa Radnički Nogometni Klub Split ostvario je povijesni rezultat – izboreno je polufinale. Momčad Zorana Vulića na domaćem terenu uvjerljivo je svladala Zadar s visokih 4:0.

Prvi pogodak postigao je već u četvrtoj minuti Antonijo Mršić iz ponovljenog slobodnog udarca. Zadar je prigodu za izjednačenje imao na poluvremenu, ali udarac Drage Gabrića obranio je Danijel Zagorac. Zahvaljujući Cikalleshijevom udarcu glavom, Dražen Bagarić u 30. minuti zabija za 2:0.

Opći potop Zadra uslijedio je u drugom poluvremenu – Mršić u 61. minuti zabija drugi pogodak, a samo minutu poslije Cikalleshi pogađa za 4:0. Počasni pogodak za Zadar postigao je Lovre Čirjak u 82. minuti. Utakmica je mogla završiti 4:2 da je u 90. minuti Čirjak bio precizniji.

Prve utakmice polufinala Kupa igraju se 8. travnja (Dinamo – Rijeka, Hajduk – Split), a uzvrat je 22. travnja. Finale je na rasporedu 20. svibnja.